مطالب پیشنهادی

 • بیکاری

  دریافت حقوق بیکاری

  هنگامی که به عنوان بیکار متقاضی کار ثبت نام کردید، در صورتیکه دارای شرایط زیر باشید،

  حق دریافت کمک هزینه بیکاری را داریددارای سن 64-17 سال باشید

  بیکار بوده و خود را بعنوان متقاضی کار به اداره کار معرفی کرده باشید

  تقاضای کار تمام وقت را کرده باشید

  قادر به انجام کار هستید و آمادگی پذیرش کار را دارید

  شرایط پول بیکاری متناسب با مبلغ حقوق دریافتی در زمان اشتغال بکار، پول بیکاری اصلی و پایه و پول بیکاری افراد بیکار متقاضی کار را داشته باشید

  برای اینکه بتوانید کمک هزینه بیکاری دریافت نمایید، بایستی بطور فعالانه درخواست کار کرده و جهت پذیرفتن کار نیز، بایستی آمادگی همکاری با اداره کار را داشته باشید. همچنین به تنظیم برنامه وفق یابی یا کاریابی بپردازید. علاوه بر این شما بایستی در خدمات و فعالیت های ارائه شده از جانب اداره کار شرکت کنید.

  مزایای بیکاری عبارتند از: پول بیکاری متناسب با مبلغ حقوق دریافتی در زمان اشتغال بکار، پول بیکاری اصلی و پایه و پول بیکاری افراد بیکار متقاضی کار. بابت همه انواع مزایای بیکاری مالیات پرداخت می گردد.

  تعطیلات، تحصیلات و یا کار در زمان بیکاری

  اگر در مدتی که بیکار هستید، تحصیل و یا کاری را شروع کردید، مراتب را به اداره کار اطلاع دهید. در اداره مذکور برای شما توضیح داده می شود که چگونه این موارد بر روی کمک هزینه های بیکاری شما تاثیر می گذارند.

  چنانکه در داخل و یا خارج کشور مسافرت می کنید، به این امر توجه داشته باشید که همیشه بتوان با شما تماس گرفت. می توانید بعنوان مثال شماره تلفن و آدرس خود را به اداره کار اطلاع دهید و به این اداره بگویید که چه مدتی را در مکانی که قصد سفر را به آنجا را دارید، می گذرانید.

  به خاطر سفر کردن به خارج شما حق رد کردن کار ارائه شده به شما را ندارید.

  اگر در دوران بیکاری، شرکت تاسیس کرده و فعالیت صنفی و تجاری را آغاز کنید، می توانید در طول 4 ماه اول فعالیت خود کمک هزینه بیکاری دریافت کنید.

  مدت زمان تأیید صلاحیت

  در صورتیکه شرایطی را ایجاد نمایید که باعث بیکار شدن شما شود، ممکن است حق دریافت کمک هزینه بیکاری را بطور موقت از دست دهید. از جمله شرایطی که ممکن است باعث قطع کمک هزینه بیکاری شما شود عبارت است از

  الف) کاری که از جانب اداره کار به شما پیشنهاد می شود را درخواست نمی کنید

  ب) کاری که به شما پیشنهاد می شود را نمی پذیرید

  ج) بدون داشتن دلیل موجهی از کار خود استعفا می دهید

  مدت زمان تأیید صلاحیت 15 الی 90 روز بطول می انجامد. طول مدت زمان تأیید صلاحیت به دلایل آن بستگی دارد. در بعضی از موارد ممکن است که تا اطلاع ثانوی حق دریافت کمک هزینه بیکاری را از دست دهید.

  منبع


  لینک ها و سایت ها

  نام نویسنده : admin
  نظرات : 0
  تاریخ انتشار :

  15.05.2020