مطالب پیشنهادی

 • زندگی دانشجویی

  در زندگی دانشچویی در فنلاند شرایط خاصی وجود دارد که آگاهی قبلی به این شرایط می تواند شما را یاری کند.

  معمولا در دانشگاههای فنلاند برای هر دانشجوی جدید یک فرد دانشجو به عنوان راهنما معرفی می گردد که روالهای اصلی را معرفی کند. بدیهی است تجربه دانشجویی در ایران با زندگی دانشجویی در فنلاند بسیار متفاوت است. در این بخش سعی می کنیم کلیاتی از مواردی که یک دانشجو نیاز دارد به آنها توجه داشته باشد را معرفی کنیم.

  سکونت و بیمه

  ممکن است که یافتن مسکن دشوار باشد زیرا میزان درخواست مسکن، بویژه در شهرهای بزرگتر، نسبت به میزان ارائه آن بیشتر می باشد. سعی کنید از قبل و پیش از آمدن به فنلاند، در جستجوی مسکن باشید. می توانید مسکن را از بازار آزاد مسکن اجاره کنید. همچنین می توانید از طریق مرکز ارائه خانه های دانشجویی فنلاند (Suomen Opiskelija-asunnot) یعنی (SOA)، به جستجوی مسکن بپردازید.

  هزینه مسکن در فنلاند بالا می باشد. خانه های دانشجویی در مقایسه با خانه هایی که در بازار آزاد مسکن موجود می باشند، ارزانتر هستند.

  همچنین می توانید پایان نامه تحصیلی خود را در یک شرکت انجام داده و یا در تمرین کاری شرکت کنید. در این موارد محدودیت ساعات کاری موجود نمی باشد.

  مراقب بیمه های خود باشید. وسعت نوع بیمه شما بستگی به کشور مبدا شما و طول مدت تحصیلاتتان دارد. بسیار اهمیت دارد که در تمام طول مدتی که در فنلاند می باشید، اعتبار بیمه خود را حفظ کنید.

  انجام کار

  اگر از اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا، عضو حوزه اقتصادی اروپا، سوئیس یا کشورهای اسکاندیناوی می باشید، شما بدون داشتن هیچگونه محدودیتی، حق انجام کار د ضمن تحصیلات خود را داشته و برای این منظور نیازی به داشتن مجوز ندارید. انجام کار ممکن است که حق برخورداری از تامینات اجتماعی فنلاند را به شما بدهد.

  اگر از اتباع کشوری غیر از کشورهای فوق می باشید، شما می توانید با استفاده از اجازه اقامت تحصیلی به صورتی محدود، کارهایی را که ویژگی های زیر را دارند؛ انجام دهید:

  دوره های تمرین کاری که جزو تحصیلات شما می باشند و یا انجام پایان نامه

  کار پاره وقت، حداکثر 25 ساعت در هفته و بمدت یکماه

  انجام کار تمام وقت در شرایطی که در آموزشگاه شما، آموزش برگزار نمیشود، معمولا در تابستان و یا در تعطیلات کریسمس

  سایت ها و لینک ها

  منبع

  نام نویسنده : admin
  نظرات : 0
  تاریخ انتشار :

  15.05.2020