مطالب پیشنهادی

 • انجمن ها در فنلاند

  معرفی انجمن های موجود

  در فنلاند نسبت به جمعیت انجمن های زیادی وجود دارد. مطابق با قانون، هر کسی حق دارد در انجمن فعالیت کند. آزادی در تشکیل انجمن ها شامل حال شهروندان خارجی نیز می شود.

  یک انجمن می تواند بعنوان مثال یک باشگاه ورزشی، انجمن فرهنگی، انجمن دوستی و یا یک انجمن مذهبی باشد.

  انجمن های به ثبت رسیده، انجمنهایی غیرانتفاعی می باشند. نمی توان انجمنی را برای انجام فعالیتهای کسب معیشت بنیاد نهاد.

  در فنلاند انجمنهای فراوانی وجود دارند که توسط مهاجرین بنیاد گذاشته شده اند. یک انجمن مهاجرین یا انجمن دوستی مرتبط با وطن شما می تواند به حفظ و توسعه فرهنگ ملی شما در جامعه ای نو کمک کند، همچنین از این طریق می توانید با مراجع مختلف و سازمانهای دیگر کار کنید. از خدمات اینترنتی انجمن (Yhdistysnetti) اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی، می توانید به جستجوی انجمنهای مختلف بپردازید

  منابع اطلاعاتی به زبان فنلاندی یا انگلیسی می تواند به شما اطلاعات بیشتری در مورد انجمن ها بدهد نظیر سایت خدمات انجمن ها که توسط آن می توانید انجمن مورد نظر خود را پیدا کنید (اینجا) و یا سازمان کمک به مهاجران

  در هر حال این منابع دارای اطلاعات بسیار وسیع هستند. انجمن های وسیع دیگر چند فرهنگی، یا حمایت زنان خارجی مهاجر وجود دارند چنانچه بخواهید با هر یک از این انجمن ها همکاری داشته باشید می توانید از طریق لینک های داده شده تماس بگیرید

  پروسه ایجاد انجمن

  در عمل، بنیاد گذاشتن انجمن دارای سه مرحله می باشد:

  الف) تصمیم گیری درباره بنیاد گذاشتن انجمن

  ب) تنظیم مقررات (آیین نامه) انجمن

  ج) به ثبت رساندن انجمن

  به ثبت رساندن یک انجمن

  بهتر است انجمن را به ثبت رساند. یک انجمن به ثبت رسیده شخصیتی حقوقی به شمار می رود که اعضای آن شخصاً مسئولیتی در قبال فعالیتهای انجمن ندارند. انجمن به ثبت رسیده می تواند درخواست سرمایه گذاری و کمک مالی نموده و با انجمن ها و مسئولین اداری دیگر همکاری نماید. برای ثبت انجمن باید موضوع را به اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی (Patentti- ja rekisterihallitus) اعلام نمود.

  به ثبت رساندن هر امتیاز و یا انجمن در این سایت انجام می شود (سایت ثبت انجمن)

  ایجاد انجمن توسط افراد خارجی

  همچنین افراد خارجی، یعنی افرادی که دارای تابعیت فنلاندی نمی باشند نیز می توانند انجمن بنیان نهاده و به ثبت برسانند. در چنین مواردی، محل سکونت رئیس انجمن و نایب رئیس انجمن باید در فنلاند باشد.

  چنانکه محل سکونت رئیس و نایب رئیس انجمن در خارج از کشور باشد، در این صورت انجمن می تواند از اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی اجازه مخصوص در این باره درخواست کند.

  فعالیتهای یک انجمن

  فعالیت یک انجمن معمولاً بصورت دوره های یکساله می باشد، بدین صورت که انجمن، فعالیتها و برنامه های مالی خود را سالی یک بار برنامه ریزی می کند. در پایان این دوره فعالیت، باید امور مالی و حسابرسی انجمن مورد رسیدگی قرار بگیرد.

  اختیارات انجمن با اعضای آن می باشد. مهمترین تصمیمات در جلسه انجمن صورت میگیرد که شرکت در آنها برای کلیه اعضای انجمن آزاد است.

  کمک های مالی به انجمن

  کمک های مالی یا پاداش هایی که به انجمن شما تعلق می گیرد را می توانید از طریق سایت وزارت آموزش پرورش و فرهنگ مطلع شوید و پیگیری کنید ( کمک های مالی)

  هیئت مدیره انجمن

  انتخاب هیئت مدیره انجمن در جلسه ای که کلیه اعضای انجمن به آنجا دعوت می شوند، صورت می گیرد. در هیئت مدیره انجمن باید حداقل یک نفر رئیس و دو نفر از اعضای انجمن حضور داشته باشند. در آیین نامه انجمن می توان اندازه هیئت مدیره انجمن را تعیین کرد. وظیفه هیئت مدیره است که بر اساس قانون، آیین نامه انجمن و تصمیمات انجمن، به موضوعات مختلف رسیدگی کند.

  انحلال انجمن

  زمانی انجمن منحل می شود که رأی اکثریت اعضای آن چنین ایجاب کند.

  پس از تصمیم گیری درباره انحلال انجمن و واگذاری باقیمانده دارایی های آن، بایستی یک آگهی درباره انحلال انجمن به مرکز ثبت انجمن ها ارسال شود.

  منبع


  آیا می دانید چطور برای ثبت شرکت در فنلاند اقدام کنید؟ (ما را دنبال کنید)

  نام نویسنده : admin
  نظرات : 0
  تاریخ انتشار :

  15.05.2020