مطالب پیشنهادی

نقل مکان

هنگامی که در فنلاند به مسکن دیگری نقل مکان می کنید فهرست کارهای ضروری برای نقل مکان را یادداشت کنید که کاری از فراموش نکنید.

اگر در یک خانه استیجاری سکونت دارید، به یاد داشته باشید که نقل مکان خود را از مدتها قبل از وقوع آن اطلاع دهید. توصیه می شود این موضوع را بصورت کتبی اطلاع دهید. بررسی کنید که چه مدت قبل از تخلیه مسکن اجاره شده باید این موضوع را اطلاع دهید. معمولاً این زمان یک ماه کامل مطابق با تقویم می باشد.

الف) اعلام تغییر مکان

به یاد داشته باشید که امور مربوط به اعلام تغییر مکان (muuttoilmoitus) خود را انجام دهید. می توانید اعلام تغییر مکان را از یک ماه مانده به تاریخ نقل مکان خود انجام دهید، ولی نهایتاً تا یک هفته پس از جابجا شدن به آدرس جدید، باید آن را انجام داده باشید.

اطلاع به اداره ثبت احوال

اعلام تغییر مکان خود را همیشه باید به اداره ثبت احوال محلی خود (maistraatti) اطلاع دهید. اعلام تغییر مکان را می توان از طریقه های زیر انجام داد: راههای اعلام تغییر مکان:

1. از طریق اینترنت

2. از طریق تماس تلفنی با شماره های 0295 535 535 و 0295 535 536که به ترتیب به زبانهای فنلاندی و سوئدی پاسخگو شما خواهند بود، یا

3. از طریق تکمیل فرمی که می توان از دفاتر پست و یا از دفاتر ثبت احوال محلی دریافت کرد.

اطلاع به مدیربت ساختمان

در صورتیکه در آپارتمان و یا خانه های ردیفی سکونت دارید، همواره به یاد داشته باشید که درباره نقل مکان خود به متصدی ساختمان (isännöitsijä) اطلاع دهید.

اطلاع به اداره پست

آدرس جدید خود را به تمام اداره جاتی که از آنها پست دریافت می کنید، اطلاع دهید. بعضی از ارگانها و شرکتها آدرس جدید شما را مستقیماً از اداره ثبت احوال دریافت می کنند، ولی در هر صورت شما نیز مسئولیت ارسال قبض ها به آدرس درست و پرداخت بموقع آنها را عهده دار می باشید.

اطلاع به مدارس و مهد

اگر دارای فرزند می باشید، برای فرزند یا فرزندان خود مهد کودک و مدرسه نو بیابید. باید به مهد کودک و مدرسه قبلی اطلاع دهید که از چه تاریخی کودکان شما به آنجا نمی روند. در عین حال بهتر است که در مورد ثبت نام کودکانتان در مهد کودک و مدرسه جدید نیز پیشاپیش اقدام کنید.

ب) توصیه های قبل از اسباب کشی

تنظیم زمان اسباب کشی

توجه داشته باشید که زود و بموقع برای دریافت کمک جهت اسباب کشی اقدام کنید. اکثر اسباب کشی ها در طول ایام تعطیل آخر هفته و آخر ماه می باشند، بنابراین شرکتهای اسباب کشی در طول این ایام سرشان شلوغ می باشد.

قراردادهای برق و اینترنت و آب و بیمه ..

اسعی کنید که زود و بموقع از شرکت طرف قرارداد اینترنتی خود درخواست نمایید که خط اینترنت شما را انتقال دهند تا قطعی اینترنت برای شما پیش نیاید.

قبل از نقل مکان، قرارداد برق قبلی خود را فسخ کرده و قراردادی جدید ببندید. بهتر است که نرخهای شرکتهای برق مختلف را با هم مقایسه کنید که بتوانید ارزانترین آنها را بیابید. شما می توانید یک قرارداد برق را از طریق تماس با یک شرکت برق و ارائه نام و آدرس جدید خود دریافت نمایید.

چنانکه به خانه شخصی نقل مکان می کنید، حواستان به انجام قراردادهای دیگری چون قرارداد آب و قرارداد خدمات زباله نیز باشد. چنانکه خانه شما دارای سیستم گرم کننده نفتی می باشد، یادتان باشد که مقدار نفت مصرفی آن را بررسی کنید.

بررسی کنید که آیا بیمه های کنونی شما از قبیل بیمه مسکن، برای خانه جدید شما کافی می باشند. مثلاً زمانی که از خانه آپارتمانی به خانه شخصی نقل مکان می کنید، به احتمال زیاد نیاز به بیمه متفاوتی خواهید داشت.

نظافت و تحویل

خانه قبلی خود را قبل از نقل مکانتان نظافت کرده و اتاق زیر شیروانی، انباری و گاراژ را نیز خالی کنید.

اگر در خانه استیجاری سکونت دارید، تمامی کلید های مسکن قبلی خود را به صاحبخانه و یا متصدی ساختمان تحویل دهید.

ج) خدمات اسباب کشی

معمولا کارهای اسباب کشی توسط شرکت ها انجام می شود.

منبع


سایت ها و لینک ها

بعضی از شرکت های حمل و نقل برای اسباب کشی عبارتند از:

نام نویسنده : admin
نظرات : 0
تاریخ انتشار :

15.05.2020