مطالب پیشنهادی

 • بیمه

  بخشی از بیمه توسط بیمه بازنشستگی کلا پوشش داده می شود. در مجموع بیمه ها بر دو نوع هستند:

  بیمه عمومی (غیر زندگی )

  بیمه عمومی در فنلاند به عنوان “بیمه غیر زندگی” شناخته می شود. مثلاً بیمه موتور ، صاحب خانه ، خانوار ، دریایی ، مسافرت  و بیمه هایی در برابر خطرات جسمی یا مالی است. زیر شاخه های معمولی بیمه آتش سوزی ، آب و سارق است که اغلب به عنوان بیمه خانه یا ملک بسته بندی و فروخته می شوند. بیمه اجباری شخص ثالث و بیمه اتومبیل داوطلبانه نمونه های دیگری از بیمه غیر عمر هستند ، مانند بیمه سلامت و تصادف.

  هنگامی که انواع مختلفی از خطرات را در پوشش بیمه خود درج می کنید ، آنچه در فنلاند به عنوان بیمه ترکیبی شناخته می شود را دارید. با بیمه ترکیبی ، این پالیسی تعاریف اساسی اساسی مانند موارد خاص افراد ، انواع ریسک تحت پوشش ، شروع و پایان این سیاست و تعهدات پرداخت شما را مشخص می کند.

  بهتر است که برای زندگی از بیمه مسکن استفاده کنید. بیمه مسکن از جمله خساراتی که بر روی مبلمان شما و دیگر لوازم خانه تان وارد می شود را جبران می کند. بیمه مسکن را می تواند از شرکت های بیمه تهیه نمود.

  بیمه وسیله نقلیه موتوری

  اگر از هر نوع وسیله نقلیه موتوری استفاده می کنید ، باید از بیمه مسئولیت حرکتی برخوردار باشید (liikenevakuutus – در بسیاری از کشورها به عنوان بیمه اجباری یا شخص ثالث شناخته می شود). این آسیب های جسمی و آسیب های ناشی از استفاده از وسیله نقلیه در شرایط ترافیکی را در بر می گیرد. اگر وسیله نقلیه شما در کشور دیگری از اتحادیه اروپا ثبت و بیمه شده باشد ، می توانید آن را تا 90 روز در فنلاند سوار کنید ، پس از آن زمان که باید وسیله نقلیه را در فنلاند ثبت کنید ، مالیات و بیمه را پرداخت کنید.

  در هنگام خرید وسیله نقلیه باید ظرف 7 روز ماشین را به نام خود ثبت کنید و از بیمه دریافت کنید. اما اگر وسیله نقلیه در حال استفاده نباشد می توانید یک نوع از بیمه “فصلی” (seisontavakuutus) دریافت کنید ، با سرعت کم ، برای مدت زمانی که وسیله نقلیه از جاده خارج شود.

  حق بیمه حقوقی به عواملی از قبیل نوع ، سن و ویژگیهای ایمنی (مانند ترمز ضد قفل) خودرو بستگی دارد. جوایز بدون ادعا اعمال می شود.

  مجوز بیمه های عمومی (غیر زندگی) در فنلاند

  بیمه غیر عمر مانند بیمه خانه فقط می تواند توسط یک شرکت مجاز بیمه غیر زندگی یا یک انجمن بیمه ثبت شده ارائه شود. مجوزها توسط FIN-FSA – مرجع نظارت مالی صادر می شود. بانک اطلاعاتی فعلی کلیه ارائه دهندگان بیمه غیر عمر فنلاند در سایت FSA در دسترس است.

  بیمه عمر – بیمه و اطلاعات و بیمه فنلاندی

  به معنای وسیع تر “بیمه عمر” در فنلاند شامل بیمه بازنشستگی فردی ، بیمه بیماری و بیمه حوادث است. به معنای باریک تر ، بیمه عمر فقط مربوط به بیمه پوشش دارنده است.

  در صورتی که می خواهید بیمه شخصی از شرکت های بیمه فنلاندی تهیه کنید، معمولاً به کارت کلای (Kela-kortti) فنلاندی نیاز دارید. بیمه شخصی شامل از جمله بیمه حوادث، بیمه مخارج درمان و بیمه عمر می شود.

  موسسات بیمه عمر انواع مختلفی از بیمه های مرتبط با ریسک را ارائه می دهند. خانواده های جوان ممکن است مایل باشند که در صورت فوت یا بیکاری تحت پوشش قرار گیرند ، در حالی که افراد مسن ممکن است علاقه مند به بیمه پس انداز باشند. انواع اصلی بیمه ریسک مستقیم و بیمه پس انداز است. دارندگان بیمه نامه می توانند بیمه نامه های اضافی را به بیمه عمر خود اضافه کنند ، برای مثال پوشش بیکاری کوتاه مدت یا بلند مدت ، هزینه های پزشکی یا حوادث.

  بیمه عمر داوطلبانه می تواند تا سن و دوره خاصی اعتبار پیدا کند. بنابراین پوشش بیمه تا زمان توافق شده بدون نیاز به تمدید ادامه می یابد. پوشش بیمه نیز می تواند توافق شود به طوری که مثلاً برای یک سال در هر زمان معتبر باشد. به طور سنتی ، بیمه به طور مداوم پرداخت می شود ، به این معنی که مبلغ یکنواختی در طول دوره پوشش بیمه تعلق می گیرد.

  شرایط بیمه عمر

  پاداش: علاوه بر بازده تضمین شده سالانه توسط یک بیمه گذار زندگی به دارندگان دارای سیاست های سود. اندازه پاداش به عملکرد بیمه گر بستگی دارد. این پاداش تضمین می کند که ارزش پوشش بیمه نامه دارنده کفایت می کند

  بازپرداخت تضمینی: بهره ای که بیمه گذار زندگی می خواهد بدون در نظر گرفتن درآمد خود ، بیمه نامه زندگی را با حداقل نرخ ثابت پرداخت کند. علاوه بر بازده تضمین شده ، بیمه شدگان زندگی با سیاست های سود پاداش می گیرند

  امید به زندگی: میانگین سالهایی که افراد در سن معینی می توانند طبق جدول مرگ و میر زنده بمانند ، انتظار می رود

  حمایت از مصرف کننده بیمه در فنلاند


  دفاتر پیشخوان مالی مالی فنلاند در مشكلات مربوط به بیمه خدمات مشاوره ای را به افراد خصوصی و بنگاه های كوچك ارائه می دهند
  اگر مثلاً ادعای بیمه شما رد شده یا شما از عملکرد ارائه دهنده بیمه خود راضی نیستید ، می توانید با دفتر تماس بگیرید.

  در صورت رضایت مشتری از تصمیمات دفتر نظارت بر دادرس مالی ، این اداره می تواند در مورد اقدامات بعدی که برای حل و فصل اختلاف انجام می شود ، به آنها اطلاع دهد.

  دفاتر پیشخوان مالی
  دوشنبه تا پنجشنبه 10:00 – 16:00
  آدرس: Porkkalankatu 1، FI-00180 Helsinki
  تلفن: +358 9 6850 120
  سایت دفتر

  منبع


  سایت ها و لینک ها

  نام نویسنده : admin
  نظرات : 0
  تاریخ انتشار :

  15.05.2020