مطالب پیشنهادی

ملک (مسکن)

ویژگی های مسکن در فنلاند

در شهرهای فنلاند مناطق زیادی وجود دارند که ساختمان های آنها در دهه های 1950، 1960 یا 1970 ساخته شده اند. در شهرهای بزرگ ساختمان های جدید زیادی نیز وجود دارد. خانه‌هایی که در ساختمان های جدید هستند معمولاً گران‌تر از خانه‌هایی هستند که در ساختمان های قدیمی هستند.

تقریباً نیمی از فنلاندی‌ها در خانه های ویلایی و خانه های ویلایی متصل به هم (paritalo) زندگی می کنند. در فنلاند ساختمان‌ های چوبی زیاد ساخته می شوند. تقریباً یک سوم فنلاندی ها در مسکن های آپارتمانی زندگی می کنند، ولی زندگی در مسکن های آپارتمانی در شهرها معمول تر است. به طور متوسط در هر خانه ای تقرباً دو نفر زندگی می کند. بیشتر از 40 % فنلاندی ها تنها زندگی می کنند.

در خانه‌های فنلاندی، برای هر شخص تقریباً 40 متر مربع مساحت وجود دارد، ولی تفاوت‌ ها زیاد هستند. کسانی که تنها زندگی می کنند بیشترین مساحت را در اختیار دارند.

تقریباً نیمی از فنلاندی‌ها در ساختمان هایی زندگی می کنند که با سیستم گرمایش راه دور گرم می‌ شوند. راه‌ های معمول دیگر گرم کردن، سیستم گرمایش زمینی و سیستم گرمایش برقی است. درجه حرارت داخل خانه ها معمولاً 21 درجه سانتیگراد است. معمولاً پنجره های خانه ها سه جداره هستند و به‌ این دلیل در زمستان هم گرما در داخل خانه می ماند.

در خانه‌های آپارتمانی، هر مسکنی معمولاً در زیرزمین یا در طبقه زیر شیروانی یک کمد دارد. خیلی از شرکت‌ های ساختمانی محل شستشوی لباس هم دارند که ساکنین می‌توانند لباس های خود را در قبال پرداخت مبلغ مربوطه در آن بشویند.

در خانه‌های ردیفی و خانه‌های ویلایی فنلاندی معمولاً سونا وجود دارد. در خانه‌های آپارتمانی جدید نیز اغلب سونا وجود دارد. در ساختمان های آپارتمانی قدیمی، سونا معمولاً در مکان مشترک ساختمان واقع شده است و می توان در قبال مبلغ ماهانه، سونا را برای استفاده خود رزرو نمود.

منبع


لینک ها و سایت ها

نام نویسنده : admin
نظرات : 0
تاریخ انتشار :

15.05.2020