مطالب پیشنهادی

 • مسکن دانشجویی

  تقریباً یک سوم دانش آموزان فنلاندی در آپارتمان های دانشجویی زندگی می کنند. هزینه های مسکن منطقی است و درخواست آپارتمان ساده است. مبلمان یک آپارتمان نیز ساده است. آپارتمان های دانشجویی همیشه یا با مدارس و دانشگاه ها فاصله دارند و یا با وسایل نقلیه عمومی به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

  در ابتدای ترم پاییز ممکن است کمبود مسکن دانشجویی وجود داشته باشد. در 22 منطقه سازمان های مسکن دانشجویی وجود دارد. در برخی از محل های تبادل دانش آموزان سهمیه خاصی برای مسکن مسکونی دارند و در سایر محل های تبادل دانشجو نسبت به آپارتمان های موجود اولویت دارند.

  اجاره ، سپرده و غیره

  قراردادهای اجاره آپارتمان دانشجویی تحت قانون اجاره مسکونی قرار دارد که بر کلیه قراردادهای اجاره مسکن در فنلاند حاکم است. برای اطلاعات بیشتر به اجاره اسکان مراجعه کن

  انواع مسکن دانشجویی

  مسکن دانشجویی به اشکال مختلفی در دسترس است و اگر وضعیت شما در سالهای دانشجویی تغییر کند ، می توانید برای نوع دیگری از مسکن اقدام کنید.

  آپارتمان مشترک: انتخاب مناسبی برای دانش آموزان مجرد است که معمولاً توسط دانشجویان 2-4 به اشتراک گذاشته می شود. هر مستاجر اتاق قفل مخصوص خود را دارد و آشپزخانه و حمام مشترک هستند. بعضی ها یک اتاق نشیمن مشترک دارند. مبلمان اساسی ، مانند تختخواب و میز در اتاق مستاجران ، معمولاً شامل می شود. آشپزخانه ها معمولاً با وسایل اساسی مبله می شوند.
  آپارتمان استودیو: برای دانشجویان مجرد نیز مناسب است ، اما گران تر و بدست آوردن همیشه آسان نیست. تعداد آپارتمان های استودیویی محدود است ، بنابراین ممکن است مجبور شوید صف ببندید.
  آپارتمان گروهی: اگر می خواهید با گروهی از دوستان خود زندگی کنید ، می توانید یک آپارتمان کل را با هم اجاره کنید. علاوه بر اتاق خواب های فردی و آشپزخانه ، بیشتر آپارتمان های گروهی دارای یک اتاق نشیمن مشترک هستند.
  آپارتمان خانوادگی: آپارتمانهای خانوادگی معمولاً دارای 2-3 اتاق و آشپزخانه یا آشپزخانه می باشند. این آپارتمان ها برای زوج ها و خانواده هایی با فرزند در نظر گرفته شده است و معمولاً در نزدیکی خدماتی مانند زمین بازی و مهدکودک قرار دارند.

  امکانات

  آپارتمان های دانشجویی معمولاً دارای امکاناتی نظیر سونا ، اتاق های لباسشویی با ماشین لباسشویی و خشک کن ، اتاق های باشگاه و غیره هستند. آنها مجهز به خطوط تلفن ، امکان دسترسی به اینترنت هستند و تعداد فزاینده ای از آپارتمان های دانشجویی به یک شبکه رایانه ای در دانشکده / دانشگاه وصل می شوند.

  یافتن و درخواست مسکن دانشجویی
  برای درخواست یک آپارتمان دانشجویی ، باید به عنوان دانشجو در یک موسسه آموزشی پس از ثبت نام ثبت شوید. همه دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند برای آپارتمان های دانشجویی متقاضی شوند. اگر یکی از شرکا دانشجویی باشد ، می توان از زوج ها و خانواده ها برای آپارتمانهای خانوادگی درخواست کرد.

  پیدا کردن یک آپارتمان

  الف ) از سایت دانشگاه مسکن دانشجویی شهر خود را می توانید پیدا کنید.

  ب) معمولا از سایت شهر خود می توانید مسکن دانشجویی را پیدا کنید (متلا HOAS برای دانشجویان هلسینکی و TOAS برای دانشجویان تامپره و .. )

  ج) سازمان اصلی مسکن دانشجویی در فنلاند SOA ، انجمن فنلاندی سازمانهای مسکن دانشجویی است.” و از نقشه یا لیست می توانید هر یک از 22 سازمان منطقه ای دانشجویان مسکن در سراسر فنلاند را پیدا کنید.

  ( سایت SOA)

  از سایت منطقه ای که در آن تحصیل خواهید کرد بازدید کنید
  جستجوی آپارتمان ها و محل های موجود. اگر چیزی مناسب پیدا کردید ،
  مراحل درخواست مسکن و فرم های درخواست در هر یک از سایت ها درج شده است
  این سایت ها همچنین نکاتی را برای دانشجویان خارجی و فنلاندی ، اطلاعات فرهنگی و قوانین و دستورالعمل های مربوط به زندگی در مسکن دانشجویی ارائه می دهد.

  منبع

  هزینه مسکن

  دانشجویانی که دارای کارت کلا هستند می توانند برای کمک هزینه مسکن درخواست کنند و معمولا 80 درصد هزینه مسکن به آنها پرداخت می شود.


  نام نویسنده : admin
  نظرات : 0
  تاریخ انتشار :

  15.05.2020