مطالب پیشنهادی

 • خودرو

  خرید یک اتومبیل در فنلاند اساساً کار ساده ای است: ماشین مناسب را برای خود پیدا کنید ، با فروشنده تماس بگیرید و از سفر جدید خود لذت ببرید. با این وجود تعداد قابل توجهی از مواردی وجود دارد که باید قبل از خرید خودرو به آنها توجه کنید. این موارد شامل قیمت ها ، مالیات ها ، بیمه ، بازرسی سالانه وسایل نقلیه ، مسافت پیموده شده و مقادیر CO2 است.

  خرید خودرو در فنلاند

  یافتن ماشین به صورت آنلاین آسان ترین راه است. به عنوان مثال سایت ما Autotie در حال حاضر بیش از 40،000 تبلیغات برای وسایل نقلیه استفاده شده دارد و در سایت ما می توانید پیشنهادهای جدیدی بخواهید. سایت ما اطلاعیه هایی را برای فقط نمایندگی های حرفه ای ارائه می دهد. در فنلاند نمایندگی های حرفه ای موظف هستند هر آنچه را که می دانند در مورد اتومبیل هایی که می فروشند به مشتری بگویند

  موارد مورد توجه در خرید خودرو

  در فنلاند باید به چند چیز توجه کنیم
  واحدها ، مصرف و CO2

  در فنلاند مسافت و محدودیت سرعت و در نتیجه سرعت سنج و مسافت پیموده شده در کیلومتر یا کیلومتر در ساعت (کیلومتر در ساعت) هستند. البته استثنائاتی مانند اتومبیل های وارداتی از ایالات متحده وجود دارد.

  حد معمول سرعت در مناطق پرجمعیت 50 کیلومتر در ساعت و خارج از این مناطق 80 کیلومتر در ساعت است. در مایل در ساعت ارقام 30 و 50 مایل در ساعت است

  میزان مصرف همیشه به لیتر در 100 کیلومتر ارائه می شود. اگر با مایل در هر گالن آشنا باشید ، روش فنلاندی برای شمارش میزان مصرف نه تنها از واحدهای مختلف استفاده می کند ، بلکه برعکس با تقسیم مقدار سوخت به فاصله محاسبه می شود. این در واقع باعث می شود مقایسه اتومبیل های مختلف کمی مشکل ساز شود. مصرف در سه مقدار مختلف ارائه می شود: “شهری” ، “خارج از شهر” و “ترکیبی”.

  یکی از رایج ترین اتومبیل های فنلاند ، Skoda Octavia ، تقریباً در هر 100 کیلومتر 5 لیتر مصرف می کند که در هر ایالات متحده 47 مایل است. گالن

  همچنین مقدار CO2 ، گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر معمولاً داده می شود. این بر مالیات ماشین تأثیر می گذارد.

  زمستان

  زمستان سرد و برفی نیز روی خودروها تأثیر می گذارد. معمولاً نمک در طول زمستان در جاده ها اعمال می شود تا یخ و برف ذوب شود. این یک نقطه ضعف مهم است: نمک باعث تسریع خوردگی اتومبیل ها می شود. بنابراین قسمت پایین و دامن چیزی است که ممکن است بخواهید قبل از خرید خودرو نگاهی دقیق تر به آن بیندازید.

  زمستان همچنین به همین دلیل است که اکنون اتومبیل ها با دو مجموعه تایر فروخته می شوند: یکی مجموعه برای تابستان ، دیگری برای زمستان. (اطلاعات بیشتر در مورد مقررات چرخ و لاستیک های اجباری زمستان در زیر)

  قیمت

  این سخت ترین قسمت است. چی میتونی بگی؟ فنلاند کشوری بسیار گران است. این نیز بر قیمت خودرو تأثیر می گذارد. با این حال ، فقط هزینه های گران قیمت ما نیست که باعث می شود خودروهای این کشور بسیار گران قیمت باشند ، اما …

  مالیات معمول ماشین

  اول از همه ، مالیات معمول ماشین (autovero) که توسط گمرک فنلاند وارد می شود. فقط یک بار پرداخت می شود که ماشین به فنلاند وارد شود و میزان آن بستگی به قیمت خودرو ، مقدار انتشار CO2 (هر چه میزان انتشار بیشتر باشد ، مالیات نیز بالاتر است) و اینکه آیا این ماشین از داخل یا خارج وارد می شود منطقه اقتصادی اروپا.

  مالیات اتومبیل برای Skoda Octavia با موتور بنزینی 1،4 لیتری 4.264.73 یورو است

  اگر خودتان ماشین را وارد نمی کنید ، لازم نیست که بیشتر بدانید. مالیات در قیمتی که ارائه می دهید درج می شود. اگر خودتان ماشین را وارد می کنید ، باید با گمرک فنلاند تماس بگیرید.

  مالیات سالانه خودرو

  علاوه بر مالیات ماشین معمولی ، مالیات سالانه خودرو (مالیات وسایل نقلیه) نیز وجود دارد که توسط آژانس ایمنی حمل و نقل فنلاند ، Trafi جمع آوری شده است. به بخش اول مالیات بر وسیله نقلیه مالیات اساسی گفته می شود و براساس میزان انتشار CO2 یا در اتومبیل های قدیمی تر جرم وسیله نقلیه است.

  اگر خودرو از سوخت متفاوتی نسبت به بنزین موتور استفاده کند ، مالیات سالانه خودرو بیشتر است. این قسمت اضافی از مالیات سالانه وسایل نقلیه با عنوان مالیات بر قدرت رانندگی شناخته می شود و بیشتر مربوط به اتومبیل هایی با موتورهای دیزل است.

  مالیات سالانه خودرو برای همان Skoda Octavia 146.03 EUR است. اگر موتور دیزل 1.6 لیتری داشته باشد ، مالیات سالانه خودرو 508.37 یورو خواهد بود

  از 1.1.2017 به بعد هم مالیات بر اتومبیل مشترک و هم مالیات بر وسایل نقلیه توسط سازمان امور مالیاتی فنلاند جمع آوری می شود.

  عوارض جاده و هزینه

  در حال حاضر در فنلاند عوارض جاده ای یا اتهام بزرگراه وجود ندارد. با این حال ، حمل و نقل منطقه هلسینکی ، مقام مسئول حمل و نقل عمومی در منطقه بزرگ هلسینکی ، پیشنهاد کرده است که هزینه هراس را در هلسینکی معرفی کنید. همچنین وزارت حمل و نقل فنلاند پیشنهاد کرده است که می تواند یک مالیات بر جاده مشترک وجود داشته باشد ، اما مدل پیشنهادی هنوز مشخص نشده است.

  ثبت نام و مسئولیت های حقوقی

  لاستیک

  همانطور که در بالا ذکر شد ، خودروها باید در طول فصل زمستان لاستیک مخصوص زمستان خود را داشته باشند. لاستیک های زمستانی معمولاً هنگام خرید خودرو شامل می شوند. دو تایر لاستیک زمستانی وجود دارد: لاستیک های برفی شکسته و لاستیک های برفی بدون مطالعه. مقررات مربوط به فصل زمستان کمی پیچیده است و بستگی به این دارد که چه نوع لاستیک راننده تصمیم دارد از آن استفاده کند.

  صرف نظر از نوع تایر زمستانی ، این خودروها مجبورند از تایرهای زمستانی بین اول تا پایان فوریه استفاده کنند.

  علاوه بر این ، استفاده از لاستیک های استوانه ای فقط از اول نوامبر تا دوشنبه بعد از دوشنبه عید پاک مجاز می باشد (چیزی که عید پاک معنی ندارد ، ما می دانیم). در خارج از این فصل استفاده از لاستیک های مستقل تنها در شرایطی که شرایط آب و هوایی به آن نیاز داشته باشد مجاز است. این محدودیت به دلیل وجود لاستیک های غرق شده ذرات مضر هنگام استفاده از آنها در آسفالت خشک است.

  برخلاف لاستیک های گلوله ، لاستیک های برفی بدون مطالعه برای استفاده در حدود سال قانونی است. با این حال ، ترکیب آنها برای رانندگی در فصل گرم مناسب نیست. همیشه باید از تایرهای مختلفی در طول تابستان استفاده شود ، حتی اگر در فصل تابستان استفاده از لاستیک بدون برف غیر قانونی باشد.

  لاستیک های زمستانی باید از اول دسامبر تا پایان فوریه استفاده شوند. استفاده از لاستیک های زمستانی مستطیل در طول سال قانونی نیست. لاستیک های بدون زمستان بدون استفاده حتی در تابستان قانونی است. با این حال ، بسیار بالقوه خطرناک است ، بنابراین همیشه از لاستیک های مناسب زمستان و تابستان استفاده کنید.

  لاستیک های زمستانی حداقل عمق آج 3 میلی متر (5-6 میلی متر توصیه می شود). برای لاستیک های تابستان حداقل عمق 1.6 میلی متر و توصیه 4-5 میلی متر است.

  پلیس فنلاند مرتباً در هنگام بازرسی از لاستیک ، چک های متوقف را ترتیب می دهد.

  بازرسی سالانه وسایل نقلیه (معاینه فنی)

  همه خودروها باید سالانه توسط بازرس مورد تأیید Trafi بازرسی شوند. تنها استثنا در مورد خودروهای جدید است که در سه سال اول نیازی به بازرسی ندارند. سال بعد پس از اولین بازرسی نیز تصویب می شود. پس از آن ماشین باید هر سال مورد بازرسی قرار گیرد.

  در حین بازرسی ، بازرس وضعیت و ایمنی خودرو را بررسی می کند و میزان آلایندگی را اندازه می گیرد. پس از بازرسی ، صاحب گزارشی می شود که در آن به آنها گفته می شود که در صورت وجود هرگونه خطا در ماشین وجود دارد. اصولاً دو نوع تقصیر وجود دارد: موارد جزئی که مالک مجبور است در اسرع وقت برطرف کند و مواردی که ماشین را در بازرسی ناکام می کند. در صورت عدم موفقیت خودرو در بازرسی ، صاحب یک دوره یک ماهه برای رفع نقص و بازرسی مجدد خودرو انجام می شود.

  زمان بررسی قبلی و بعدی در گواهی ثبت نام (امروزه به صورت الکترونیکی) نشان داده شده است. مشکلات جزئی موجود در بازرسی نیز در گواهی نشان داده شده است.

  گزارش مالک جدید

  مالک جدید باید ظرف هفت روز پس از خرید ، مالکیت خود را گزارش کند. این کار از طریق اینترنت می تواند انجام شود (برای خدمات Trafi به یک حساب کاربری نیاز دارید). این گزارش همچنین می توانید هنگام دریافت بیمه خود انجام دهید.

  بیمه

  هر ماشین باید بیمه شود. حداقل سطح بیمه ، بیمه راهنمایی و رانندگی است که در صورت بروز تصادف توسط راننده هزینه های خسارت به سلامتی و دارایی افراد دیگر را در بر می گیرد. سایر بیمه ها داوطلبانه هستند.

  قیمت بیمه بستگی به مدل و سن خودرو و تاریخ شخصی راننده دارد.

  منبع

  سایت ها و لینک ها

  نام نویسنده : admin
  نظرات : 0
  تاریخ انتشار :

  15.05.2020