مطالب پیشنهادی

 • خرید مسکن

  تقریباً دو سوم فنلاندی ها در خانه تحت مالکیت شخصی خود زندگی می کنند. اغلب خرید مسکن در دراز مدت مقرون به صرفه تر از زندگی در مسکن استیجاری است.

  در فنلاند ، هنگامی که “آپارتمان می خرید” آنچه را که در واقع می خرید ، سهام در یک شرکت مسکن است – که بیشتر در انگلیسی به عنوان تعاونی مسکن شناخته می شود. میزان سهام هر آپارتمان متناسب با اندازه آپارتمان است.

  شرکت مسکن یک شخص حقوقی است که صاحب یک یا چند ساختمان مسکونی است. داشتن سهام در یک شرکت مسکن متناظر با یک آپارتمان اساساً به همان اندازه “داشتن خانه شخصی شما” در فنلاند به عنوان مالکیت یک خانه خانوادگی مجزا در نظر گرفته می شود. شرکت مسکن متعلق به ساکنان و اداره آن است. تعهد به اطمینان از نگهداری مناسب ساختمانها و آپارتمان ها بین شرکت مسکن و سهامداران آن تقسیم می شود.

  شرکتهای مسکن فنلاند عموماً به عنوان شرکتهای با مسئولیت محدود و غیرانتفاعی درج می شوند. به عنوان مثال ، آنها درها ، دیوارها ، لوله ها ، پنجره ها و بالکن ها تعمیر و نگهداری را دارند و به عنوان مثال، آنها همچنین در مورد آنچه ساکنان می توانند، یا نمی توانند انجام دهند، روی درها، دیوارها، لوله ها، پنجره ها و بالکن ها تنظیم می کنند – گسترده ، و گاه ناامید کننده به نظر می رسد. اگر به عنوان مثال سرویس بهداشتی خود را نوسازی می کنید ، بازرسی (بازدید کنندگان) توسط یک شرکت مسکن منتخب انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که کار لوله کشی ، برق و عایق با شرکت مسکن و همچنین استانداردهای اتحادیه اروپا مطابقت دارد.

  خرید مسکن رهنی Osaomistusasminen

  در ابتدا مستاجر بخشی از مالکیت بخشی از آپارتمان را با پرداخت یک درصد ، معمولاً 10-15٪ کل قیمت آپارتمان خریداری می کند. قیمت کل در این زمان توافق شده است ، بنابراین نوسانات بازار در دوره مالکیت جزئی بر قیمت نهایی تاثیری نخواهد داشت. پس از آن مستاجر شروع به پرداخت اجاره بهاء اجاره به صاحب اکثریت می کند. اجاره بها به قیمت خرید آپارتمان تعلق نمی گیرد. در این مرحله ، تعهدات مستاجر براساس مقررات قانونی اجاره مسکونی است.

  معمولاً افزایش سهم مالکیت در دوره مسکونی امکان پذیر است. در بعضی از آپارتمان ها زمان خرید سهام اضافی در توافق سهامداران تعیین می شود. در سایر آپارتمان ها سهام را می توان یک بار در سال و حداکثر حداکثر 49٪ خریداری کرد.

  پس از یک دوره زمانی مشخص (دوره وام یارانه بهره – شاید 5-12 سال) ، مستاجر حق دارد آپارتمان را بطور کامل خریداری کند. در این مرحله سرمایه گذاری اولیه و سایر سرمایه گذاری های انجام شده توسط مستاجر برای به دست آوردن سهم بیشتر ، از قیمت خرید کسر می شود. هنگامی که مستاجر آپارتمان را به طور کامل خریداری کرد با آن به عنوان یک آپارتمان استاندارد در یک شرکت مسکن رفتار می شود و وضعیت و مسئولیت نگهداری با قانون شرکت های مسکن تعیین می شود.

  مالیات نقل و انتقالات در مورد دارایی متعلق به بخشی اعمال می شود ، که براساس قیمت توافق شده در زمان خرید اولیه ارزیابی می شود.

  در صورتی که مسکن همراه با حق سکونت رهنی با کمک دولت ساخته نشده باشد، صاحب خانه می‌تواند خودش مستأجر را انتخاب کند. در صورتی که دولت در ساخت مسکن همراه با حق سکونت رهنی کمک کرده باشد، انتخاب ساکن دارای معیارهای گوناگونی از قبیل سن، درآمد، اموال و دارایی می باشد.

  حق اشغال آپارتمان Asumisoikeusasuminen

  موافقت نامه های حق اشغال حق مسائلی را به ساکنان حق می دهد مانند مالکیت خانه های خود. ساکنان هزینه حق اشتغال (asumisoikeusmaksu euroina) را که بالغ بر 15 درصد از قیمت خرید است پرداخت می کنند و صندوق مسکن فنلاند (ARA) برای 85 درصد باقی مانده از قیمت خرید وام اعطا می کند. ساکنان سپس هزینه اشغال ماهانه ، مشابه اجاره را پرداخت می کنند. طرح های حق اشغال در نهایت به ساکنان اجازه نمی دهد خانه های خود را خریداری کنند ، اما ممکن است صاحبان مسکن به طور یک جانبه موافقتنامه حق اشغال را فسخ نکنند. بنابراین ، ساکنان از همان حق تصرف برخوردارند که گویی مالک آپارتمان هستند.

  این ممکن است به نظر برسد که برای “حق پرداخت اجاره” مبلغ زیادی را پرداخت می کنید ، اما مزایای دیگری نیز وجود دارد. هنگامی که از آپارتمان خارج می شوید ، هزینه 15٪ تنظیم شده در شاخص شما باز می گردد. همچنین ، هزینه اشغال ماهانه اغلب کمی کمتر از اجاره برای یک آپارتمان قابل مقایسه است. سرانجام ، پرداخت حق اشتغال 15٪ مشمول مالیات نقل و انتقال نمی باشد.

  خرید توسط خارجی ها یا افراد غیر مقیم

  از ابتدای سال 2020 ، خریداران خارج از اتحادیه اروپا و EEA برای خرید املاک و مستغلات در فنلاند نیاز به اجازه وزارت دفاع فنلاند دارند. با این حال ، هنگام خرید سهام در یک شرکت مسکن ، مجوز لازم نیست ، به این ترتیب است که بیشتر آپارتمان ها در فنلاند متعلق هستند. به صفحه وزارت دفاع و مالکیت آپارتمان و سهام شرکت های مسکن مراجعه کنید.

  افراد غیر فنلاندی که قصد خرید ملک در فنلاند را دارند باید با یک نماینده املاک تماس بگیرند که می تواند از طریق فرآیند خرید به زبان انگلیسی یا بسیاری از زبان های دیگر به آنها کمک کند.

  منبع


  سایت ها و لینک ها

  نام نویسنده : admin
  نظرات : 0
  تاریخ انتشار :

  15.05.2020