مطالب پیشنهادی

تلویزیون و ماهواره

تلویزیون ماهواره ای در فنلاند رایج نیست. مانند سایر کشورهای نوردیک ، ویاسات و کانال دیجیتال دو سیستم عامل ماهواره رقیب هستند که هر کدام حدود 50،000 مشترک دارند.

نصب ماهواره

موقعیت شمالی بسیار شدید فنلاند می تواند دریافت سیگنال خوب را دشوار کند و تجربیات مردم با تلویزیون ماهواره ای همیشه مثبت نیست. قبل از سرمایه گذاری در یک سیستم ماهواره ای ارزش انجام برخی تحقیقات را دارد. این ممکن است که همه چیز عالی عمل کند ، اما همچنین می تواند این باشد که آپارتمان شما با روشی اشتباه برای شما روبرو شود تا آنچه را که می خواهید به دست بیاورید ، بدست آورد!

شما باید یک دیش مناسب و معقول داشته باشید ، و همچنین باید از پنجره مناسبی به سمت جنوب اطمینان داشته باشید تا دیش را نشان دهید. اگر قصد دارید دیش را در بالکن یک آپارتمان نصب کنید ، ابتدا با مدیر ساختمان خود اطمینان حاصل کنید که اجازه انجام این کار را دارید! اگر به شما اجازه داده نشود ، سایت کانال دیجیتال می گوید دیش ها را می توان داخل آپارتمان نیز نصب کرد.

SKY TV

به نظر می رسد بسیاری از مهاجران در خارج بدون آن نمی توانند انجام دهند! تلویزیون آسمان را می توان در فنلاند دریافت کرد اما نه همیشه با سهولت. در بعضی شرایط معتقدم غیرممکن است از آنچه جمع می کنم:

به دیش ماهواره ای حداقل قطر 120 سانتی متر نیاز دارید
باید بتوانید آن را در ماهواره Astra2 قرار دهید ، بنابراین آپارتمان شما باید جنبه مناسبی داشته باشد
شما باید یک کارت مشاهده Sky و گیرنده دیجیتال Sky داشته باشید
برای اطلاعات خاص فنلاند از افراد محلی ، “Sky TV” را در انجمن فنلاند جستجو کنید
برای جستجوی اطلاعات بیشتر ، “Sky TV” فنلاند را در Google یا موتور جستجوگر دیگر جستجو کنید


اپراتورهای تلویزیون ماهواره ای فنلاند

Canal Digital و Viasat هر دو بسته های جامع کانال های ماهواره ای تلویزیون را ارائه می دهند. نکته قابل توجه ، هر دو سایت فقط اطلاعات فنلاندی را ارائه می دهند. وقتی یک قرارداد با مدت معین برقرار می شود ، هر یک از این اپراتورها تجهیزات اصلی (مانند جعبه تنظیم ماهواره ، ظرف ماهواره ای ، کابل های آنتن) و همچنین نصب را تهیه می کنند. برای هر تلویزیون که می خواهید این کانال ها را مشاهده کنید ، به یک جعبه تنظیم ماهواره جداگانه نیاز خواهید داشت ، و این جعبه های اضافی به معنی هزینه اضافی است.

کانال دیجیتال


در پاییز 2005 ، کانال دیجیتال اولین شرکت تلویزیونی در فنلاند بود که کانال های HDTV را آغاز کرد. از ژانویه سال 2015 ، آنها انواع بسته های کانال را از حدود 30 یورو – 60 یورو در ماه از جمله کارت هوشمند ارائه می دهند. کانال های ورزشی و بزرگسالان “افزودنی” نیز موجود است.
برای جزئیات بسته ، Tuotteet> Kanavapaketit را در سایت بررسی کنید.
کانال دیجیتال: www.canaldigital.fi یا تلفن 0207 699 000 دوشنبه و جمعه 08.00 – 20.00 ، شنبه 10.00 – 16.00 شارژ اعمال می شود

منبع

تلویزیون از طریق اینترنت

Chromecast

با توجه به سرعت اینترنت در فنلاند و دیچیتالی بودن تلویزیون ها بسیاری از کانال های تلویزیونی را می توان از طریق کروم کست در تلویزیون تماشا کرد.

Chromecast نوعی از پخش کننده های رسانه دیجیتال است که توسط Google تولید شده است. این دستگاه ها که به عنوان دانگل کوچک طراحی شده اند ، کاربران با یک دستگاه تلفن همراه یا رایانه شخصی را قادر می سازند تا محتوای صوتی و تصویری اینترنتی را در یک تلویزیون با کیفیت بالا یا سیستم صوتی خانگی از طریق برنامه های تلفن همراه و وب که از فناوری Google Cast پشتیبانی می کنند ، پخش کنند. از طرف دیگر ، محتوا را می توان از مرورگر وب Google Chrome که در رایانه شخصی و همچنین از صفحه برخی از دستگاه های Android اجرا می شود ، آینه کرد.

Chromecast نسل اول ، یک دستگاه پخش ویدئو ، در تاریخ 24 ژوئیه 2013 اعلام شد و در همان روز با 35 دلار در آمریکا برای خرید در دسترس قرار گرفت.

نسل دوم Chromecast و تنها مدل صوتی با نام Chromecast Audio در سپتامبر 2015 عرضه شدند. مدلی به نام Chromecast Ultra که از وضوح 4K و دامنه دینامیکی بالا پشتیبانی می کند ، در نوامبر 2016 منتشر شد. نسل سوم ویدیوی HD Chromecast در سال منتشر شد. اکتبر 2018.

Chromecast Audio
نسل دوم Chromecast

YouTube

بسیاری از کانال های مورد علاقه ایرانیان نظیر بی بی سی فارسی دارای لایو یوتیوب هستند که می توان بطور مستقیم برنامه را از طریق تلویزیون های نسل جدید تماشا کرد.

Netflix

اشتراک نت فلیکس در بین فنلاندی ها بسیار مرسوم است. بیشتر فنلاندی ها سریال های نت فلیکس را نگاه می کنند. با هزینه کمی می توانید اشتراک سالانه نت فلیکس داشته باشید.

سایت ها و لینک ها

نام نویسنده : admin
نظرات : 0
تاریخ انتشار :

15.05.2020