مطالب پیشنهادی

اوقات فراغت

در فنلاند 181 مرکز آموزش بزرگسالان وجود دارد که در کل و وسعت این کشور فعالیت می کنند. فارغ از سوابق تحصیلی ، این مراکز برای همه باز است. همه ساله بیش از یک نفر از ده فنلاندی در دوره ها شرکت می کنند ، و هزینه های آنها بسیار معقول است ، زیرا آنها توسط دولت مرکزی و مقامات محلی یارانه می گیرند. این آموزش در موضوعات متنوعی از جمله زبان ، IT ، هنر و صنایع دستی ، موسیقی ، ورزش ، آشپزی و رفاه ارائه می شود.

روشهای معمول گذران اوقات فراغت

کتاب خواندن 56٪
پیاده روی 49٪
ورزش در طبیعت 48٪
مسافرت به خارج از کشور 36٪
حل جدول کلمات متقاطع / سودوکو 32٪
مسافرت در فنلاند 31٪
زمان سپری کردن در کلبه های تابستانی 28٪
یادگیری خود دسترسی 27٪
آشپزی به عنوان سرگرمی 25٪
باغداری 24٪

تماشای ورزش

هاکی روی یخ 39٪
دو و میدانی 36٪
فوتبال 26٪
ورزش موتور 25٪

جوانان فنلاندی به ورزش الکترونیکی علاقه مند هستند. در نظرسنجی انجام شده در سپتامبر 2017 که میزان محبوبیت 63 ورزش مختلف را اندازه گیری کرده است ، فقط هاکی روی یخ از نظر افراد بین 18 تا 29 سال نسبت به اسلحه جالب توجه در نظر گرفته شده است.14 درصد از جمعیت علاقه خود را در ورزش نشان دادند

منبع

توصیه های گدران اوقات فراغت

فنلاند کشوری از تضاد است. بیابان های وسیع و مناظر باشکوه آن باعث می شود که شما بخواهید روی یک جفت اسکی یا یک کایاک قدم بزنید و شروع به کاوش کنید ، گرچه هوای شدید آن باعث می شود که شما می خواهید در خانه بمانید. خوشبختانه ، بسیاری از اوقات فراغت در شهر نیز وجود دارد ، از مزه کردن محصولات محلی و شرکت در برخی از جشنواره ها و اجراهای بی شماری ، تا استراحت در سونا.

طبیعت را تجربه کنید
لذت بردن از طبیعت در سرزمین هزار دریاچه فقط یک امکان نیست بلکه یک مسئولیت است. فنلاندی ها با گذراندن وقت در خارج به شکلی که برای طبیعت یا برای دیگران مضر نباشد ، آنقدر قوی احساس می کنند که “حقوق همه افراد” (jokamiehen oikeudet) را ایجاد کرده اند ، که مجموعه ای از قوانینی هستند که در واقع بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ فنلاند را تشکیل می دهند. و قانونگذاری طبق “حقوق هر کس” ، شما می توانید:

پیاده روی ، اسکی یا چرخه آزادانه در طبیعت

، به جز در مناطق حیاط یا مزارع ، چمنزارها یا مزارع که به راحتی آسیب دیده باشند.
بطور موقت در مناطقی بپیوندید که رومینگ مجاز است “مثلاً می توانید اردوگاه نسبتاً آزاد را راه اندازی کنید تا زمانی که فاصله کافی از خانه های مردم داشته باشید.


انواع توت ها ، قارچ ها و گل ها را انتخاب کنید.
زاویه و ماهی یخ؛ و قایق ، شنا کنید یا خود را در سیستم های آب بشویید و با یخ سفر کنید.
با این حال ،

شما نمی توانید:

مزاحمت یا آسیب رساندن به دیگران؛
ایجاد مزاحمت یا آسیب دیدن لانه های پرندگان یا جوان آنها.
ایجاد اختلال در گوزن شمالی یا حیوانات بازی.
قطع درختان زنده یا آسیب دیده.
چوب های خشک یا افتاده ، شاخه ها ، خزه یا موارد مشابه را در املاک شخص دیگری بدون اجازه جمع آوری کنید.
آتش سوزی های کم نور بر روی اموال افراد دیگر ، مگر در موارد اضطراری.
حریم خصوصی خانه های مردم را با کمپینگ بیش از حد یا ایجاد صدای زیاد صدا مختل کنید.
بستر بگذارید؛
وسایل نقلیه موتوری را بدون مجوز صاحب زمین از جاده خارج کنید. یا
ماهی یا شکار بدون مجوزهای مربوطه.
هنگامی که به این قوانین عادت کردید ، برای ماجراجویی بعدی در فضای باز خود آماده خواهید شد. و ماجراهای بسیاری برای انتخاب وجود دارد! شما می توانید به یکی از پارک های ملی کشور زیادی بروید ، به اسکی کراس کشور بروید (یکی از محبوب ترین و ارزان ترین ورزش های زمستانی) ، کایاک مجمع الجزایر با جزایر و جزایر بسیار زیاد خود ، جنگل ها را پیاده کرده و شاید برخی از علوفه ها را انجام دهید (اگر انواع توت باشد یا فصل قارچ) ، یا فقط یک انگور سرخ کنید و به عنوان بسیاری از هزار دریاچه که می توانید بازدید کنید. و فراموش نکنید که به جستجو بپردازید: فنلاند یکی از بهترین مکان های جهان برای کشف نقاط شفق شمالی است. شما می توانید آنها را در آسمان های لاپ لند شمالی بین سپتامبر و مارس مشاهده کنید ، اما بعضی اوقات در قسمت جنوبی کشور نیز قابل مشاهده هستند.

فرهنگ را تجربه کنید


طبیعت ، همانطور که ممکن است باشکوه باشد ، همه شما نمی توانید در فنلاند تجربه کنید. در این کشور پهناور از جمله تئاتر فرصت های فرهنگی زیادی وجود دارد. فنلاندی ها عاشق تئاتر هستند: بسیاری از نمایش های تئاتر و جشنواره های تئاتر در طول سال برگزار می شوند.

سینما

رفتن به سینما نیز یک گزینه است و می توانید یکی از آنها را پیدا کنید که در اکثر شهرها واقع شده است. اطلاعات راجع به نمایش و بلیط می توانید بصورت آنلاین پیدا کنید ، اما ، به عنوان یک قاعده کلی ، بلیط ها می توانند از پنج یورو تا ده یورو هزینه داشته باشند. در فنلاند ، فیلم ها به زبان اصلی خود نمایش داده می شوند (و به زبان فنلاندی و سوئدی خلاصه می شوند) ، مگر اینکه فیلم های کودکان باشند. اگر به تماشای فیلم های indie ، زبان های خارجی و قدیمی علاقه دارید ، نمایش فیلم هایی که بایگانی ملی سمعی و بصری در حال انجام است را بررسی کنید. با این وجود بهتر می توانید در یک جشنواره فیلم شرکت کنید ، زیرا هم جشنواره بین المللی فیلم هلسینکی (که در پاییز برگزار می شود) و هم جشنواره فیلم خورشید نیمه شب (که هر تابستان در Sodankylä برگزار می شود) شهرت بسیار خوبی دارند و آنها هرگز ناامید نمی شوند.

موزه

اگر عاشق موزه ها باشید ، خوشحال می شوید بدانید که در فنلاند تقریباً هزار موزه وجود دارد (اگرچه حدود 700 مورد از آنها فقط در تابستان باز هستند). تمرکز یک موزه می تواند هنر ، تاریخ ، طبیعت ، یک فرد خاص یا یک حوزه تخصصی باشد. در تابستان ، شما می توانید یکی از بسیاری از موزه های روباز کشور را بازدید کنید. مناطقی گسترده تر از موزه که شامل کل ساختمان ها ، مانند یک خانه مزرعه سنتی فنلاند یا منطقه دیگری که به موزه ساخته شده است. می توانید اطلاعات مربوط به نمایشگاه های فعلی را در وب سایت انجمن موزه های فنلاند (پیوند در انتهای مقاله) پیدا کنید.

آشپزی


اگر تجربیات آشپزی است که پس از آن هستید ، فنلاند با تمرکز روی غذاهای تمیز و به طور طبیعی سرشار از مواد مغذی یکی از پر جنب و جوش ترین صحنه های غذایی در اروپا است. به ویژه هلسینکی یک مکه غذایی است. در آنجا می توانید از تپه های نوردیک گرفته تا غذاهای ساده ماهی سنتی و محصولات محلی ارگانیک خوشمزه و بی نظیر پیدا کنید (قطعاً ابرهای توت فرنگی را امتحان کنید). به بازار کشاورز بروید ، در یک کافه بنشینید و شیرینی تهیه کنید و به زودی خواهید فهمید که غذاهای فنلاندی سزاوار توجه غیرقابل تفکر شما هستند.

سونا

در پایان روز ، چیزی بیش از گذراندن وقت در سونا چیزی بیشتر از “عادی فنلاندی” نمی گوید. سونا یک اختراع فنلاندی است ، اما توضیح چگونگی جاسازی آن دشوار است

منبع

سایت ها و لینک ها

بسیاری از شیوه های گذاران اوقات فراغت را می توانید در سایت شهر خودتان پیدا کنید

نام نویسنده : admin
نظرات : 0
تاریخ انتشار :

15.05.2020